MelloJam Open de speler

19 statistieken over salonpersoneel en zelfstandigheid die elke eigenaar moet kennen voordat hij nog een professional aanneemt

Statistieken over salonpersoneel worden misleidend wanneer werknemers, bedrijven en loonrollen als hetzelfde worden behandeld. Het Bureau of Labor Statistics telt beroepen. Census telt werkgeversvestigingen, werkgeversbedrijven en bedrijven zonder werknemers. Een benchmark van salonsoftware meet de bedrijfsresultaten van bedrijven die in de dataset van dat platform vertegenwoordigd zijn.

We hebben de oorspronkelijke bronnen van BLS, Census en Zenoti gelezen en de cijfers geselecteerd die het nuttigst zijn voor salonbezitters. Het artikel begint met een personeeltabel waarin de bronnen gescheiden zijn en legt daarna uit wat elk getal kan zeggen over aannemen, stoelverhuur, commissie, loonlijst, capaciteit en inkomen van de eigenaar.

Terug naar Salonstatistieken

Een statistiek over salonpersoneel kan een werknemer, vestiging of loonrol tellen

De eerste vraag is wat er wordt geteld. Een BLS-telling van een beroep omvat mensen die in salons, barbershops, spa's, hotels, winkels of hun eigen bedrijf kunnen werken. Een werkgeversvestiging van Census is een fysieke locatie met betaalde werknemers. Een vestiging zonder werknemers van Census heeft geen betaalde werknemers en kan een solo-operator, mobiele ondernemer of zelfstandige vertegenwoordigen.

De tabel houdt deze populaties gescheiden. De BLS-regels zijn nuttig om het arbeidsaanbod, lonen, zelfstandigheid en openstaande plaatsen te begrijpen. De Census-regels zijn nuttig om de bedrijven en loonstructuren te begrijpen die professionals in dienst hebben of ruimte bieden. De cijfers mogen niet bij elkaar worden opgeteld of door elkaar worden gebruikt.

Beroeps- of bedrijfscategorie Werkgelegenheid Aandeel zelfstandigen Mediaan loon Jaarlijkse openingen Verwachte groei Dekking Beperking
Barbiers, kappers, hairstylisten en cosmetologen, SOC 39-5010 651.200 banen in 2024 48% kappers en cosmetologen; 76% barbiers $17,03 per uur gecombineerd 84.200 5% van 2024 tot 2034 BLS-beroep Is niet gelijk aan salonvestigingen; loondata sluiten betaling aan zelfstandigen uit
Kappers, hairstylisten en cosmetologen, SOC 39-5012 575.200 banen in 2024 48% $16,95 per uur Niet afzonderlijk vermeld 6% BLS-beroep Werknemers kunnen in salons, winkels, spa's, hotels of als zelfstandige werken
Barbiers, SOC 39-5011 76.000 banen in 2024 76% $18,73 per uur Niet afzonderlijk vermeld 4% BLS-beroep Een aantal werknemers is niet hetzelfde als een aantal barbershops
Manicures en pedicures, SOC 39-5092 210.100 banen in 2024 28% $16,66 per uur 24.800 7% BLS-beroep Werknemers kunnen in nagelsalons, kapsalons, spa's of zelfstandige bedrijven werken
Huidverzorgingsspecialisten, SOC 39-5094 97.400 banen in 2024 26% $19,98 per uur 14.500 7% BLS-beroep Omvat werk in salons, spa's en medische praktijken
Werkgeversvestigingen van schoonheidssalons, NAICS 812112 84.176 vestigingen; 392.901 AIES-werknemers Niet van toepassing Niet van toepassing Niet van toepassing Niet van toepassing Census-bedrijf met werknemers Vestigingen en werknemers komen uit verschillende Census-metingen
Werkgeversvestigingen van nagelsalons, NAICS 812113 34.417 vestigingen; 158.952 AIES-werknemers Niet van toepassing Niet van toepassing Niet van toepassing Niet van toepassing Census-bedrijf met werknemers Omvat de grote populatie zonder werknemers niet

De praktische regel is eenvoudig: gebruik BLS-gegevens om het personeelsaanbod te bepalen en te prijzen, Census-gegevens om structuren van werkgevers- en bedrijven zonder werknemers te beschrijven, en lokale operationele gegevens om te beslissen of één extra professional de toegevoegde capaciteit terugverdient.

BLS telde in 2024 651.200 banen voor haar en barbier

BLS telde in 2024 651.200 banen in het gecombineerde beroep van barbiers, kappers, hairstylisten en cosmetologen. Dit is het breedste kerncijfer over het salonpersoneel, maar het beschrijft banen die door mensen worden vervuld en niet de locaties die door bedrijven worden geëxploiteerd.

De telling omvat zelfstandigen en werknemers buiten een traditioneel salon. Ze is daarom nuttig om de omvang van het beroep te beschrijven, maar niet om te bepalen hoeveel professionals beschikbaar zijn in een bepaalde stad, hoeveel stoelen een salon moet toevoegen of hoeveel werknemers op de loonlijst een concurrent heeft.

Kappers, hairstylisten en cosmetologen hadden 575.200 van die banen

Binnen de gecombineerde BLS-categorie hadden kappers, hairstylisten en cosmetologen in 2024 ongeveer 575.200 banen. Barbiers hadden nog eens 76.000 banen. Het is nuttig om de twee categorieën gescheiden te houden omdat hun aandeel zelfstandigen, mediane lonen en verwachte groeipercentages verschillen.

Het beroep van haarstylist en cosmetoloog omvat ook werk dat overlapt met huid- en nageldiensten. BLS verwijst naar aparte beroepsprofielen voor manicures, pedicures en huidverzorgingsspecialisten. Een eigenaar moet daarom niet aannemen dat elke persoonlijke verzorgingsdienst in het aantal kappers zit.

Zelfstandigen vormden 48% van de haarprofessionals en 76% van de barbiers

Zelfstandigen vormden 48% van de kappers, hairstylisten en cosmetologen in de BLS-gegevens over de werkomgeving. Voor barbiers was dit 76%. Zelfstandigheid is daarmee een centrale realiteit van het personeelsbestand en geen kleine uitzondering op het loonlijstmodel.

De BLS-categorie vertelt een eigenaar niet of een zelfstandige professional een stoel huurt, in een aparte suite werkt, een mobiele onderneming heeft of een volledig salon bezit. Ze bepaalt ook niet de juridische classificatie van een specifiek contract. Ze laat zien dat een beeld van het personeelsbestand dat alleen op loonlijsten is gebaseerd een groot deel van het beroep mist.

Persoonlijke verzorging bood werk aan 46% van de haarprofessionals en 23% van de barbiers

Persoonlijke verzorging was de grootste genoemde bedrijfstak voor 46% van de kappers, hairstylisten en cosmetologen en 23% van de barbiers. Detailhandel vertegenwoordigde nog eens 5% van het beroep van haarprofessionals en cosmetologen. De overige werknemers waren verdeeld over andere categorieën, waaronder zelfstandigheid.

Daarom mag het aantal mensen in het beroep niet worden omschreven als het aantal salonwerknemers. Een bedrijf kan uit hetzelfde beroep werven terwijl het concurreert met salons, barbershops, winkels, zelfstandige suites en bestaande zelfstandigen om de tijd en klantenkring van die persoon.

Het mediane loon was $16,95 voor haarprofessionals en $18,73 voor barbiers

BLS rapporteerde mediane uurlonen voor mei 2024 van $16,95 voor kappers, hairstylisten en cosmetologen en $18,73 voor barbiers. In de bedrijfstak persoonlijke verzorging waren de overeenkomstige medianen $17,10 en $18,35.

Een mediaan is het midden van de loonverdeling, geen aanbevolen aanbod en geen volledig personeelsbudget. De werkelijke kosten voor een salon kunnen ook werkgeversbelastingen, arbeidsvoorwaarden, commissies, gegarandeerde minima, betaalde training, productgebruik, werving en tijd tussen afspraken omvatten.

Loondata van BLS bevatten fooien maar sluiten betaling aan zelfstandigen uit

BLS zegt dat fooien zijn opgenomen in de loondata voor barbiers, hairstylisten en cosmetologen. BLS zegt ook dat betaling aan zelfstandigen niet is opgenomen omdat die vergoeding niet wordt verzameld door de enquête Occupational Employment and Wage Statistics.

Deze grens voorkomt een van de schadelijkste personeelsfouten: een mediaan loon gebruiken om te schatten wat een zelfstandige verdient of wat een salonhouder overhoudt. Werknemerslonen, stoelverhuurinkomsten, commissiebetalingen en inkomen van de eigenaar zijn verschillende boekhoudkundige maatstaven en vereisen aparte lokale administratie.

Haar- en barbierberoepen zouden 5% groeien met 84.200 jaarlijkse openingen

BLS verwacht voor het gecombineerde haar- en barbierberoep 5% groei van 2024 tot 2034, van 651.200 naar 686.600 banen. Gemiddeld worden in het decennium ongeveer 84.200 openingen per jaar verwacht.

Die openingen zijn niet allemaal nieuwe banen. BLS zegt dat veel openingen ontstaan doordat werknemers naar een ander beroep overstappen of de arbeidsmarkt verlaten, bijvoorbeeld door pensionering. Een salon dat 84.200 als aannameprognose gebruikt, moet daarom vervangingsvraag scheiden van het aantal nieuwe functies dat de eigen groei kan dragen.

Manicures en pedicures waren goed voor 210.100 banen en 28% zelfstandigen

BLS telde in 2024 210.100 banen voor manicures en pedicures. Zelfstandigen vormden 28% van het beroep, terwijl persoonlijke verzorging 71% van de genoemde werkgeverscategorieën vertegenwoordigde. Het mediane uurloon was in mei 2024 $16,66.

Het beroep is breder dan de Census-telling van nagelsalonvestigingen. Nagelprofessionals kunnen in nagelsalons, kapsalons, spa's of zelfstandig werken. Een salon dat overweegt een nagelprofessional aan te nemen, moet daarom arbeidsmarktcontext en eigen servicedemand combineren en 210.100 niet behandelen als een voorraad gewone loonlijstwerknemers.

Huidverzorgingsspecialisten waren goed voor 97.400 banen en 26% zelfstandigen

BLS telde in 2024 97.400 banen voor huidverzorgingsspecialisten. Zelfstandigen vormden 26% van het beroep, terwijl persoonlijke verzorging 54% vertegenwoordigde. Artsenpraktijken vertegenwoordigden 8%, wat laat zien waarom dit beroep niet als een zuivere salontelling moet worden behandeld.

Het mediane uurloon in mei 2024 was $19,98. Huidverzorgingsspecialisten kunnen werken in salons, beauty- en healthspa's, medische praktijken en zelfstandige bedrijven. Daarom moeten het personeelsmodel en de wettelijke vereisten worden gecontroleerd voordat het beroep wordt vergeleken met haar- of nagelprofessionals.

Nagel- en huidverzorgingsberoepen zouden 7% groeien

BLS verwacht van 2024 tot 2034 7% groei voor zowel manicures en pedicures als huidverzorgingsspecialisten. Voor manicures en pedicures worden ongeveer 24.800 jaarlijkse openingen verwacht en voor huidverzorgingsspecialisten ongeveer 14.500.

De openingen omvatten vervangingsvraag en uitbreiding. Voor een salon is de nuttige vraag niet simpelweg of het beroep groeit. De vraag is of lokale vraag, serviceduur, beschikbaarheid van professionals en het beloningsmodel van het salon een extra functie met een aanvaardbare contributiemarge ondersteunen.

Census telde 84.176 schoonheidssalons en 34.417 nagelsalons met werknemers

Census County Business Patterns telde in 2023 84.176 werkgeversvestigingen in schoonheidssalons, NAICS 812112, en 34.417 werkgeversvestigingen in nagelsalons, NAICS 812113. Dit zijn locatietellingen van bedrijven met betaalde werknemers, niet tellingen van iedere professional die in de categorie werkt.

De bijbehorende Census Nonemployer Statistics telden veel meer: 838.264 vestigingen zonder werknemers van schoonheidssalons en 295.977 vestigingen zonder werknemers van nagelsalons. Een vestiging zonder werknemers heeft volgens de Census-definitie geen betaalde werknemers. Ze kan dus een solo-operator of zelfstandig bedrijf vertegenwoordigen dat niet in een werkgeversloonlijst voorkomt.

Werkgevers van schoonheidssalons rapporteerden 392.901 AIES-werknemers en $11,9 miljard loonlijst

De AIES van 2023 schatte 392.901 werknemers en $11,918590 miljard aan jaarlijkse loonlijst voor werkgeversbedrijven in NAICS 812112 schoonheidssalons. County Business Patterns rapporteerde 391.064 werknemers en $12,403477 miljard jaarlijkse loonlijst voor dezelfde NAICS-categorie met zijn eigen maatstaf voor werkgeversvestigingen.

De kleine verschillen herinneren eraan dat de dataset naast het getal moet worden genoemd. Dit zijn geen twee tegenstrijdige personeeltellingen. Het zijn metingen uit verschillende Census-programma's met verschillende ontwerpen, referentiebegrippen en rapportage-eenheden. Geen van beide cijfers omvat de volledige populatie professionals zonder werknemers.

Werkgevers van nagelsalons rapporteerden 158.952 AIES-werknemers en $3,8 miljard loonlijst

De AIES van 2023 schatte 158.952 werknemers en $3,845756 miljard aan jaarlijkse loonlijst voor werkgeversbedrijven in NAICS 812113 nagelsalons. CBP rapporteerde 148.059 werknemers en $3,912509 miljard jaarlijkse loonlijst voor werkgeversvestigingen van nagelsalons.

Voor personeelsanalyse is het niet belangrijk welk Census-programma het hoogste aantal werknemers oplevert. Het belangrijke punt is dat beide werkgeversmetingen alleen bedrijven met betaalde werknemers beschrijven, terwijl veel nagelprofessionals zonder werknemers of via een zelfstandige overeenkomst werken.

De meeste werkgeversvestigingen van salons hadden minder dan vijf werknemers

De verdeling van CBP naar omvang laat zien dat 68,7% van de werkgeversvestigingen van schoonheidssalons in 2023 minder dan vijf werknemers had. Het aandeel was 65,6% voor nagelsalons en 75,5% voor barbershops.

Door deze verdeling is een nationaal loon- of personeelsgemiddelde moeilijk toe te passen op één locatie. Een klein salon dat door de eigenaar wordt geleid, een salon met meerdere professionals en een locatie van een keten kunnen in dezelfde bedrijfscode vallen, maar heel andere loonverplichtingen, afspraakcapaciteit en managementbehoeften hebben.

De mediane personeelsbenutting van Zenoti was 49% voor full-service en 47% voor gespecialiseerde salons

De salonbenchmark van Zenoti voor 2026 rapporteert een mediane personeelsbenutting van 49% voor full-service salons en 47% voor gespecialiseerde salons. Zenoti omschrijft full-service salons als bedrijven met hogere omzet en meerdere diensten en gespecialiseerde salons als meer gerichte concepten zoals wenkbrauw- en wimpersalons, blowoutbars en andere bedrijven met een gerichte dienstverlening.

De metriekdefinitie van Zenoti berekent benutting als (service-uren + hersteluren + betaalde blokuren) / geplande uren. Dat is niet automatisch hetzelfde als voltooide service-uren gedeeld door beschikbare uren van professionals. Een salon moet de definitie bewaren voordat het eigen planningsgegevens met de benchmark vergelijkt.

De benutting van toppresteerders volgens Zenoti was 76% voor full-service en 79% voor gespecialiseerd

De benutting op het 90e percentiel was 76% voor full-service salons en 79% voor gespecialiseerde salons. Op het 75e percentiel was dit 63% en 65%. Dit zijn percentielen uit een platformbenchmark en geen universele personeelsdoelstelling voor elk salon.

Het verschil tussen mediaan en 90e percentiel is nuttig voor operationele diagnose, maar laat niet zien of het verschil komt door vraag, roosterontwerp, dienstenmix, annuleringen, hersteltijd of meetkeuzes. Een aanwervingsbeslissing moet lokale benutting van uitgevoerde afspraken en omzet per beschikbaar professioneel uur gebruiken naast de vergelijking met Zenoti.

De mediane omzet per locatie volgens Zenoti was $2,1 miljoen voor full-service en $596.000 voor gespecialiseerde salons

De benchmark van Zenoti rapporteert een mediane omzet per locatie van $2,1 miljoen voor full-service salons en $596.000 voor gespecialiseerde salons. De waarden op het 90e percentiel waren $5,3 miljoen en $1,33 miljoen. Dezelfde benchmark rapporteert mediane gemiddelde bonnen van respectievelijk $114 en $77.

Deze waarden beschrijven locaties in de benchmark en zijn geen loonbudget of veilig bedrag om aan personeel te besteden. Omzet per locatie kan verschillende dienstenmixen, retail, prijzen en professionele regelingen omvatten. Gebruik het als context en bereken daarna lokale omzet per gerealiseerd uur, arbeidskosten per gerealiseerd uur en contributiemarge.

Een personeelsbesluit vereist dat arbeidskosten, capaciteit en inkomen van de eigenaar apart worden gemeten

De openbare bronnen kunnen een eigenaar vertellen hoe groot de beroepen zijn, hoe vaak zelfstandigheid voorkomt, hoe werknemerslonen eruitzien, hoeveel openingen worden verwacht en hoe salonbenchmarks per segment verschillen. Ze kunnen niet vertellen of één specifieke professional op één specifieke locatie winstgevend zal zijn.

Het lokale dashboard moet de volgende metingen gescheiden houden:

Besluit Lokale maatstaf Welke vraag beantwoordt dit?
Een werknemer aannemen Totale arbeidskosten van werknemers / voltooide service-uren Wat kostte ieder geleverd service-uur na lonen, loonheffingen, arbeidsvoorwaarden, commissies en betaalde tijd zonder service?
Een stoel of ruimte toevoegen Voltooide service-uren / beschikbare professionele uren Hoeveel verkoopbare capaciteit wordt daadwerkelijk geleverd?
Een zelfstandige regeling behouden of wijzigen Salonkosten, huur, commissie en service-omzet per professional Welke omzet hoort bij het salon, wat wordt uitbetaald en welke verplichtingen liggen bij de professional?
Openingstijden uitbreiden Benutting van uitgevoerde afspraken en omzet per beschikbaar uur per dagdeel Zullen extra uren waarschijnlijk uitgevoerde en winstgevende vraag creëren?
Inkomen van de eigenaar schatten Salonomzet minus de kosten in het boekhoudmodel van het salon Wat blijft over na personeel, producten, ruimte, software, marketing en andere bedrijfskosten?

De veiligste conclusie is dat personeelsstatistieken input zijn en geen antwoorden. BLS-lonen zijn geen inkomen van zelfstandigen, Census-werknemers zijn niet alle professionals, Zenoti-benutting is niet automatisch benutting van uitgevoerde afspraken en salonomzet is geen winst van de eigenaar. De volgende aanwervingsbeslissing moet gebaseerd zijn op een passende lokale noemer en een duidelijk vastgelegd beloningsmodel.

Bronnen

Oorspronkelijke bron Wat de bron bijdraagt
BLS: Barbers, hairstylists, and cosmetologists Werkgelegenheid, aandelen zelfstandigen, werktijden, lonen, fooien, verwachte groei, jaarlijkse openingen en het uitsluiten van betaling aan zelfstandigen uit loondata.
BLS: Manicurists and pedicurists Werkgelegenheid in het nagelberoep, aandeel zelfstandigen, lonen, verwachte groei en openingen.
BLS: Skincare specialists Werkgelegenheid van huidverzorgingsspecialisten, aandeel zelfstandigen, lonen, verwachte groei, openingen en dekking buiten salons.
Census County Business Patterns 2023 Aantallen werkgeversvestigingen, werknemers, jaarlijkse loonlijst en verdeling naar aantal werknemers.
Census 2023 Annual Integrated Economic Survey tables Schattingen van werknemers en loonlijst voor werkgeversbedrijven van schoonheidssalons en nagelsalons.
Census 2023 Nonemployer Statistics Aantallen vestigingen zonder werknemers en de definitie van bedrijven zonder betaalde werknemers.
Census beauty salon profile Definitie van sector NAICS 812112 en profiel van werkgeversvestigingen.
Census nail salon profile Definitie van sector NAICS 812113 en profiel van werkgeversvestigingen.
Zenoti 2026 Beauty and Wellness Benchmark Report - Salon Edition Definities van full-service en gespecialiseerde segmenten, omzet per locatie, gemiddelde bon en benchmarks voor personeelsbenutting.
Zenoti Salon Trends 2026 Context van benchmarks voor 2025 voor full-service en gespecialiseerde salons.
Zenoti metric definitions Formule voor personeelsbenutting en de noemer van geplande uren.